PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108134}

Apartament

Wicker Park
7,3 60 132
oceny
7,3 10 1 60132
5,4 5
ocen krytyków
Apartament
powrót do forum filmu Apartament

1/10. Dawno nie zaszczycono mnie takim gniotem.
Ani z tego melodramat ani tym bardziej thriller... To po porsotu tanie romansidło. Jeśli ktoś oczekuje od filmu gwałtownych emocji, łez (czy napięcia jeśli chodzi o thriller) jakie powinien dawać właśnie melodramat, tu niczego takiego nie znajdzie.
Jedyne emocje jakich doznałam, to irytacja z powodu zmarnowania prawie 2 bitych godzin na ten film.
Tania fabuła, spleciona historyjka napchana nagiętymi zbiegami okoliczności, które wywołują jedynie śmiech i w końcu tradycyjny, przewidywalny happy end, nie dający żadnego romantycznego poruszenia- puste, irytujące rzucanie się w ramiona jakby aktorzy byli zmuszeni do odegrania kolejnej nudnej scenki, która wywołuje radość widza, gdyż film nareszcie się skończył!

TequilaSunrise

Ojejku, strasznie mi zjechałaś mój ukochany, piękny film. Muszę więc troszkę go obronić. Oczywiście to prawdopodobnie nie zmieni Twoich odczuć, ale może sprobujesz spojrzeć na parę kwestii trochę inaczej, mianowicie: bardzo ciekawie przedstawione losy czterech osób, które być może w nieprawdopodobny aczkolwiek możliwy sposób ze sobą się łączą, do tego bardzo dobra gra aktorska i genialna ścieżka dźwiękowa. Cały film jest bardzo delikatny, subtelny i ciekawy, a koniec bardzo wzrusza.
Porusza w finezyjny sposób serce, chwyta za nie i ściska, tak bardzo, że czujesz to już zawsze :)

Jak widzisz ja zupełnie inaczej odbieram ten film, ale to właśnie magia sztuki - każdy ma inny gust, co innego go porusza itp.

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 1
Lady_Rebel

Nie mam pojęcia dlaczego ten film mnie kompletnie nie ruszył, gustuję w melodramatach, wiele z nich wywołało u mnie morze łez i głębokie poruszenie. Może tak jak mówisz; film trzyma w sobie subtelność, która mnie nie urzekła.
Ale zdania nie zmienię :)

Również pozdrawiam (:

ocenił(a) film na 8
TequilaSunrise

Ja muszę przyznać, że akurat nie znoszę melodramatów. Tylko że oglądając "Apartament", wcale nie miałam wrażenia, że oglądam jakiś "melodramat". Pierwsze słowo, jakie kojarzy mi się z tym filmem to słowo "Tajemnica". Film "zauroczył mnie" swoją tajemniczością - faktów na temat rzeczywistych wydarzeń dowiadujemy się w małych dozach, po kawałeczku, które stopniowo odsłaniają nam prawdziwy obraz o uczuciach wszystkich głównych bohaterów. Dla mnie każda z centralnych postaci przechodzi tu swój własny mały dramat. Mnie też - podobnie jak Lady Rebel - ten film niesamowicie poruszył i długo po jego obejrzeniu rozważałam losy głównych bohaterów. Osobiście nie znajduję w nim nic irytującego. Tania fabuła??? Dla mnie to jeden najciekawszych scenariuszy... trudno jest ułożyć historię, która splatałaby w tak oryginalny sposób czworo ludzi. Oczywiście, jest to kino, a nie rzeczywistość, jest więc rzeczą zrozumiałą, że taka sytuacja w realnym świecie raczej by się nie wydarzyła, ale na tym polega magia kina - możemy przeżyć przygody, które nigdy nie spotkałaby nas w rzeczywistości. Szanuje Twoją opinię ale w sposób zdecydowany popieram Lady Rebel. Pozdrawiam również...

TequilaSunrise

miałam takie same odczucia po obejrzeniu tego gniota, niesamowicie irytujący film..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones